Vlado Didik

Vlado Didik

Šport je mojou vášňou

  • Funkcia:
    Coach

Napísať Vladovi

Už od útleho detstva som mal rád akýkoľvek športový pohyb. Futbal sa stal prvým športom, ktorý bol pre mňa viac ako iba hobby. Venoval som sa mu dlhé roky, až kým som nezačal študovať na vysokej škole. Bolo to práve počas týchto rokov, čo sa vo mne začal prebúdzať aj záujem o bodybuilding ako kult fyzickej krásy (to súviselo s vekom :)), ale aj doplnok k futbalu.

Prvá dlhodobá odhodlanosť prišla však po tom, čo som ako absolvent dostal od svojho zamestnávateľa permanentku do fitnesscentra, čo zmenilo moje nastavenie a vytvoril sa skutočne pevný návyk k tejto železnej hre. Po rokoch nekonečných sérii pumpovania s partiou kamarátov ma neskôr zaujal koncept hybridných silovo-kondičných tréningov a v roku 2016 finálne aj CrossFit. Pamätám si svoj prvý ONRAMP – každý pohyb, čo sme robili. Doma som si totiž všetko zapísal a potom tieto poznámky odovzdával svojim kamarátom v našom domácom fitku.

Spolu je to už neuveriteľných vyše 10 rokov, čo sa bez prestávky venujem nejakej forme cvičenia s činkou. Toto zahŕňa aj nespočetne veľa hodín strávených samoštúdiom, keďže tento šport vo mne rýchlo vytvoril obrovskú vášeň k sebapoznaniu a napredovaniu (občas už hraničiacou s obsesiou), ktorú snáď pozná každý atlét podobného zamerania.

Na CrossFite sa mi páči jeho obrovská všestrannosť (kondícia, sila, mobilita), ktorá vám otvára dvere ku akejkoľvek ďalšej fyzickej aktivite.

Rovnako dôležitá je však aj komunita – ľudia, ktorí tento šport dávajú na úplne iný level a kvôli ktorým sa každý deň teším na tréning, či už ako atlét alebo tréner. CrossFitu skutočne verím a nie len iba ako spôsobu získania vytúženej fyzickej krásy, ale aj dlhodobého zdravia, fyzického i mentálneho, aby sme si mohli čo najdlhšie užívať mladý potenciál našich tiel bezstarostne a bezbolestne, a udržali krok s našimi deťmi či vnúčencami.